INTROSPEKTIVA: akad. architekt Libor Sošťák

Výstava vlastní | INTROSPEKTIVA: akad. architekt Libor Sošťák | 6.duben30.červen 2019, Zámek Vsetín, Zámecká galerie | #

Výstava právě probíhá.


Kontakt

Muzeum regionu Valašsko, příspěvková organizace
Horní nám. 2
755 01 Vsetín
Česká republika

Tel: +420 571 411 690
Email:

GPS (lat,lon): 49.340951,17.999361

Otevírací doba

Otevřeno máme úterý - neděle od 9 do 17 hodin.


Zajímají Vás další podrobnosti o objektu "Zámek Vsetín"? Navštivte stránku s detailním popisem.

Vernisáž výstavy akad. architekta Libora Sošťáka se uskuteční v sobotu 6. dubna od 15 hodin v Mramorovém sále vsetínského zámku. Na programu zahájení výstavy bude i křest právě vydané publikace Pařížský skicák, která mapuje ranou kreslířskou a malířskou tvorbu Libora Sošťáka, a to z doby jeho půlroční studijní stáže na pařížské univerzitě (1985/1986). Atmosféru slavnostní akce příhodně podbarví vystoupení známé vsetínské hudební skupiny Žamboši, která zahraje písně zejména ze svého nejnovějšího alba Louvre (2018).

Výstava je pořádaná k životnímu jubileu významné tvůrčí osobnosti regionu, a to k šedesátinám akad. architekta Libora Sošťáka. Jedná se o první samostatnou výstavu autora na půdě Muzea regionu Valašsko, na které bude vedle současné volné tvorby vystavujícího umělce výjimečně představen i výběr z jeho celoživotní architektonické činnosti, a to formou prezentace v TV.

Akademický architekt Libor Sošťák patří k velmi vzdělaným a kreativně komplexním umělcům, kteří celoživotně rozvíjejí svůj výtvarný talent hned v několika výtvarných oborech. V dětství navštěvoval vsetínskou Lidovou školu umění a následně vystudoval obor konstrukce, tvorby nábytku a interiéru na brněnské Střední uměleckoprůmyslové škole (1974–1978). Poté absolvoval Fakultu architektury na Vysokém učení technickém v Brně (1978–1982) a ateliér architektury na pražské Akademii výtvarných umění (1982–1986). V závěru akademického studia získal stipendium na stáž na univerzitě v Paříži-Nanterre. Zpočátku se uplatnil jako architekt ve svobodném povolání (1987–1991) a následně byl členem autorského tria architektonické kanceláře BLOCK Studio Vsetín (1991–2005). Od roku 2005 provozuje vlastní architektonický ateliér v Ratiboři, kde žije a působí. Získal několik významných ocenění v architektonických soutěžích a přehlídkách. Vedle své architektonické a designérské profese maluje a tvoří objekty. V posledních letech vytváří abstraktní malířské cykly Linie v pohybu a Nekonečné obrazy. Vystavuje od roku 1987 a první velkou samostatnou výstavu uspořádal v Galerii Stará radnice ve Vsetíně před deseti lety.

Kurátor
Mgr. Olga Mehešová / kurátor-historik umění


Ve stejném objektu (Zámek Vsetín) můžete navštívit:

Aktuální výstavy, akce a přednášky

(Ne)rozumím tivýstavaZámek Vsetín16.3.23.6. 2019
Výstava / Výstava Základní školy, Mateřské školy a Praktické školy Vsetín o specifické edukaci autistických žáků.
Valašská strašidlavýstavaZámek Vsetín17.5.1.9. 2019
Výstava / V pátek 17. 5. bude v rámci Vsetínské noci otevřena nová netradiční výstava o valašských pověstech a strašidlech.

Stálé expozice

  • ŽIVÁ PAMĚŤ REGONU - VÍCEOBOROVÁ MUZEJNÍ EXPOZICE:
  • Fenomén ohýbaného nábytku
  • Výroční a rodinné zvyky (o zvykosloví na Valašsku)
  • Pásli ovce Valaši (o valašské kolonizaci a salašnictví)
  • Neklidné časy (o valašských rebeliích a zbojnictví)
  • Podomácká výroba (o neřemeslné výrobě na Vsetínsku)
  • Vsetínské století páry (o průmyslové revoluci ve Vsetíně ve 2. pol. 19. stol.)
  • Moravský Edison (o Josefu Sousedíkovi)
  • V partyzánských horách (o protektorátu a odboji na Vsetínsku za 2. sv. války)
  • Templářský sklípek (replika rytířského sálu)