Květinová slavnost se vydařila


< >


21.květen 2019


Na tradiční akci zámku Lešná u Valašského Meziříčí dorazilo bezmála 400 návštěvníků.

Po propršeném týdnu se nám v sobotu 18. května konečně ukázalo sluníčko a již nic nebránilo uspořádání tradiční Květinové slavnosti na zámku Lešná.

Jako každý rok si mohli návštěvníci prohlédnout celý zámek, včetně komentovaných prohlídek historických interiérů a zpřístupněných výstav. Historické interiéry doplňovaly nádherné květinové vazby místní květinářky Aleny Horákové, sympatičtí průvodci v dobových kostýmech a hudební doprovod na historické křídlo. Hlavní výstavou na zámku byla výstava Origami, ke které byla v rámci akce uspořádaná tvořivá dílna pro děti i dospělé. Velký zájem byl i o zajímavou přednášku o využití bylin s praktickou ukázkou, jež proběhla ve spolupráci se spolkem Za zdravé Lešensko z. s. V atriu zámku bylo připraveno drobné občerstvení s kávou a zákusky.

Hlavním tahákem akce byly právě kvetoucí rododendrony, které si mohli návštěvníci prohlédnout i v rámci komentovaných prohlídek parku. Atmosféru dokreslovala cimbálová muzika Radegast a nechyběl ani drobný stánkový prodej, ze kterého si zájemci mohli odnést něco na zub i do zahrádky. Pro nejmenší byl připravena kvízová stezka po zámeckém parku, za jejiž splnění děti dostaly něco malého za odměnu.

Chtěla bych tímto poděkovat všem kolegům za hladký průběh akce, účinkujícím za naplnění programu a návštěvníkům za to, že si k nám našli cestu a s důvěrou nám věnovali svůj čas.

Bc. Barbora Sasáková, koordinátorka akce

Fota Jiří Koňařík a Josef Beneš