Velikonoce na zámku Lešná

Výstava vlastní | Velikonoce na zámku Lešná | 13.22.duben 2019, Zámek a park v Lešné, bez bližší specifikace | #

Krásné květinové dekorace, různě zdobené kraslice a další výzdobu spojenou s Velikonocemi nabídne tradiční výstava, která začíná v sobotu 13. dubna na zámku Lešná u Val. Meziříčí. Pozor, výjimečně bude otevřeno i na Velikonoční pondělí.

Velikonoce na zámku organizuje Muzeum regionu Valašsko, pod jehož správu zámek Lešná u Val. Meziříčí patří. Květinové dekorace pro výzdobu historických interiérů vytvořili studenti Střední školy pro sluchově postižené ve Val. Meziříčí. K vidění toho ale bude mnohem víc. Můžete se nechat inspirovat jarní velikonoční výzdobou doplněnou o velikonoční kraslice, které jsou zdobené různými technikami. V expozici historické třídy zase bude k vidění prostá venkovská výzdoba s tradičním velikonočním pečivem.

Zámek Lešná u Val. Meziříčí má otevřeno denně mimo pondělí od 9 do 16 hodin. Výstava začíná v sobotu 13. dubna a končí na Velikonoční pondělí 22. dubna, kdy bude výjimečně také otevřeno! Velikonoce na zámku pro vás tedy mohou být nejen místem inspirace, ale i cílem příjemného rodinného výletu. Krom krásně nazdobených historických interiérů si můžete prohlédnout i vyhlášený zámecký park s řadou unikátních druhů rostlin, který je veřejnosti přístupný každý den od 8 do 17 hodin.

V rámci výstavy Velikonoce na zámku probíhají lektorské programy pro školy Tradiční Velikonoce a Velikonoční dílny. Zájemci se mohou stále hlásit na telefonu 734 420 009.

Kurátor
Mgr. Barbora Sasáková / kurátor-botanik


Zaujala Vás tato výstava? Zkuste si prohlédnout i další výstavy, přednášky či akce, které svým charakterem či osobou souvisí s událostí "Velikonoce na zámku Lešná".

Starší události podobného charakteru

V archivu se žádná podobná událost nenachází.

Další výstavy, akce a přednášky od souvisejících osob

Mgr. Barbora Sasáková
Květinová slavnost 2019akceZámek a park v Lešné18.5. 2019
Akce / Komentované prohlídky parku a historických interiérů, jarmark, skládání origami, přednáška o bylinách, cimbálová muzika.
Výstava živých hub 2018výstavaZámek Kinských, Val. Meziříčí18.23.9. 2018
Výstava / K vidění budou právě rostoucí druhy vzácných i běžných hub v našem okolí.
Konopí - minulost i budoucnostvýstavaZámek Kinských, Val. Meziříčí28.8.11.11. 2018
Výstava / Výstava věnovaná konopí jako všestranně využitelné plodině, která nás živila i šatila.
Svatojánské čarování 2018akceZámek Kinských, Val. Meziříčí19.22.6. 2018
Akce / Příjďte se seznámit se svatojánskými zvyky a tradicemi
Den Země 2018akceZámek Kinských, Val. Meziříčí19.4. 2018
Akce / Přijďte s námi oslavit Den Země! Letos již tradičně proběhne v zámku Kinských ve Valašském Meziříčí a v přilehlém parku. Čeká Vás řada zajímavostí, her a zábavy. Zapojte se s námi do soutěže o krásné ceny!
Ptáci a krajinaProgram pro školyZámek Kinských, Val. Meziříčí1.30.4. 2018
Program pro školy / Přijďte se dozvětět o životě ptáků v různých biotopech a jak se jim dokázali přizpůsobit!