Vánoční koncert Wihanova kvarteta

Koncert | Vánoční koncert Wihanova kvarteta | 18.prosinec 2013 v 17.00, Zámek a park v Lešné, bez bližší specifikace | #

Letošní zámeckou sezonu zakončí koncert Wihanova kvarteta. Toto české smyčcové kvarteto ve složení Leoš Čepický (housle), Jan Schulmeister (housle), Jiří Žigmund (viola) a Aleš Kaspřík (cello) prezentuje na festivalech po celém světě především dílo A. Dvořáka a L. Janáčka, ale také skladby L. van Beethovena. Od svého založení v roce 1985 kvarteto získalo řadu domácích i mezinárodních ocenění.

Vstupenky získáte POUZE v předprodeji - počet je omezen kapacitou sálu. Rezervujte si místo včas na tel. 571 635 239
Cena: 220 Kč

Soubor vznikl v roce 1985 na Akademii múzických umění v Praze, kde jeho členové studovali ve třídě Profesora A. Kohouta. Wihanovo kvarteto pokračovalo ve studiu na vysoké hudební škole v Mnichově. V roce 1988 získal soubor 1. Cenu v Mezinárodní hudební soutěži "Pražské jaro" a cenu české hudební mládeže pro nejmladšího finalistu této soutěže. Členové tohoto kvarteta jsou nositeli mnoha soutěžních ocenění. V roce 1990 zvítězilo Wihanovo kvarteto v Mezinárodní soutěži komorní hudby na Sicílii.Zaujala Vás tato koncert? Zkuste si prohlédnout i další výstavy, přednášky či akce, které svým charakterem či osobou souvisí s událostí "Vánoční koncert Wihanova kvarteta".

Starší události podobného charakteru

Večer pod korkovníkemakceZámek Vsetín20.9. 2012
Akce / Poetické a hudební pásmo Honzy Žambocha a jeho přátel.
Zázračné pramenyvýstavaZámek Vsetín23.6.23.10. 2011
Výstava / Muzejní výstava lázeňského a upomínkové skla s paralelní výstavou fotografií členů Fotoklubu Vsetín na téma Zázračné prameny
Barevný svět výstavaZámek Vsetín1.11. 201714.1. 2018
Výstava / Barvy jsou všude kolem nás. Okouzlující jsou pestrá křídla motýla, okvětní lístky květu i sedm barev duhy. Barvy využívají umělci i reklamní agentury. Barvy upoutávají naši pozornost, sdělují poselství, dokáží oklamat, ale i správně naladit. A nikdy nás nepřestanou fascinovat!
Kouzlo vystřihováneklektorský programZámek Vsetín16.10. 201820.1. 2019
Lektorský program / Doprovodný program k výstavě výtvarnice a vsetínské rodačky Kornelie Němečkové, autorky známé televizní znělky Zpívánky.
Čarodějnické dopoledneakceZámek Kinských, Val. Meziříčí2.4.5. 2018
Akce / **Přijďte do muzea se seznámit s tradicí pálení čarodějnic, kterou každý rok slavíme na svatojakubskou noc. Pro školní kolektivy je připravena zábavně-naučná akce plná tajných receptů a zvyků. Akce proběhne od středy 2. 5. do pátku 4. 5. 2018.**
Svatojánský podvečer 2016akceZámek Vsetín24.6. 2016
Akce / V průběhu roku byla v životě našich předků významná období, mezi něž patří i letní slunovrat, který nastává 21. června. K noci z 23. na 24. června se vážou lidové obyčeje vztahující se k přírodním kultům, k rostlinám a k ohni, jehož světlo a zář symbolizuje vrcholící Slunce. Jeho dráha se láme, sluneční kotouč nastupuje zpáteční cestu, vrací se. Významnost dne souvisí s letním slunovratem, jenž byl v mnoha kulturách spojen s kultem Slunce a ohně.

Další výstavy, akce a přednášky od souvisejících osob

V archivu ani v seznamu aktuálních akcí se žádná událost v souvislosti s uvedenými osobami nenachází.