Pohádkový den dětí

Akce | Pohádkový den dětí | 3.červen 2018, Zámek Kinských, Valašské Meziříčí, bez bližší specifikace | #

Letošní den dětí, který se uskuteční v neděli 3. 6. 2018 v zámeckém parku ve Valašském Meziříčí bude patřit pohádkám. Pro malé i velké návštěvníky je připraven bohatý program.

V zámeckém parku na Vás čeká mnoho zajímavých vystoupení a zábavných stanovišť. V amfiteátru si od 14:00 hodin můžete užít vystoupení místních dětských tanečních souborů a následně si sami zazpívat pohádkové písničky s Liduščiným divadlem. Předvedení výcviku psů městské policie je připraveno na 16:00 hodin. Celý program bude zakončen v 17:30 hodin koncertem kapely Slza. Pestrý program bude probíhat po celém parku: kolotoč, jízda na konících, skákací hrad, trampolína, planetárium či naučná a zábavná Zámecká stezka.

A na co se mohou děti těšit u nás v zámku Kinských? Přeneseme se do pohádky a pokusíme se uloupnout kousek perníčku z perníkové chaloupky. Seznámíme s valašskými pohádkovými postavami z dob, kdy naše babičky a dědečkové, byli ještě sami dětmi. Plno zajímavostí z vesmíru můžete shlédnout v mobilním planetáriu, které si pro Vás připravili vsetínští hvězdáři.

V rámci dne dětí je v muzeu zvýhodněné vstupné do hravé výstavy Cihla, hlína, keramika a výstavy Panenky z celého světa. Srdečně zveme také do muzejní kavárny a historického biografu. V neděli máme otevřeno až do 18:00 hodin.

Koordinátor
Mgr. N V / ukončen pracovní poměr


Zaujala Vás tato akce? Zkuste si prohlédnout i další výstavy, přednášky či akce, které svým charakterem či osobou souvisí s událostí "Pohádkový den dětí".

Starší události podobného charakteru

V archivu se žádná podobná událost nenachází.

Další výstavy, akce a přednášky od souvisejících osob

Mgr. N V
Vypečené VánoceakceZámek Kinských, Val. Meziříčí11.20.12. 2018
Akce / V rámci tvořivých dílen si žáci vyzkoušejí pekařské řemeslo. Z dochovaných receptů si připraví tradiční cukroví – perníky z dřevěné formy či vizovické pečivo.
Prvorepublikový receptářakceZámek Kinských, Val. Meziříčí9.11. 2018
Akce / Nahlédněte s námi pod pokličku pokrmům z doby první republiky.
Užij si malířovo řemesloakceZámek Kinských, Val. Meziříčí10.8. 2018
Akce / Tvůrčí dílna s originálními šablonami a postupy užívanými před 100 lety při výzdobě chrámových interiérů.
Čarodějnické dopoledneakceZámek Kinských, Val. Meziříčí2.4.5. 2018
Akce / **Přijďte do muzea se seznámit s tradicí pálení čarodějnic, kterou každý rok slavíme na svatojakubskou noc. Pro školní kolektivy je připravena zábavně-naučná akce plná tajných receptů a zvyků. Akce proběhne od středy 2. 5. do pátku 4. 5. 2018.**
Zámecká velikonoční neděle 2018akceZámek Kinských, Val. Meziříčí25.3. 2018
Akce / Přijďte si užít pohodovou atmosféru na tradiční velikonoční akci v muzeu!
Slavnostní vyhodnocení výtvarné soutěže Nakresli rally! 2018akceZámek Kinských, Val. Meziříčí19.3. 2018
Akce / Slavnostní vyhlášení výsledků výtvarné soutěže.