Jak se rodí večerníčky

Výstava putovní | Jak se rodí večerníčky | 17.listopad 201129.leden 2012, Zámek Kinských, Valašské Meziříčí, Komorní sál | #
Výstava je doplněna programem pro školy

Chtěli byste se dozvědět, kolik dá práce, než se na filmovém plátně nebo v televizi začnou pohybovat vaše oblíbené večerníčkové postavičky? Přijďte se podívat do muzea na výstavu Jak se rodí večerníčky. Hravá vernisáž proběhne v zámku Kinských ve čtvrtek 17. listopadu v 15 hodin.

Můžete se těšit na ukázky loutek a drobných scén téměř z 30 filmů, které byly natáčeny ve zlínských filmových ateliérech během posledních 65 let. Na Ferdu Mravence, kocoura Modroočka, Zlatovlásku a jiné. V této části výstavy rozhodně nepřehlédnete dekorace a rekvizity z natáčení příběhů známých svérázných kutilů Pata a Mata. Uvidíte jejich domeček, scénu z obývacího pokoje, sklepa a mnoho dalších předmětů z jejich domácnosti.

V hravé interaktivní části je připravena spousta zábavy nejen pro děti. Ti, kteří chtějí více proniknout do tajů příprav animovaného filmu, si mohou vyzkoušet práci výtvarníka na prosvětlovacím stole či nakreslit svůj krátký příběh do obrázkového scénáře, který předchází každému loutkovému, kreslenému či hranému filmu.

Nejmenší návštěvníci si mohou zahrát velké dřevěné pohádkové pexeso, pohrát si s loutkami i maňásky nebo si poskládat večerníčkovskou čepici. Všechny jistě potěší možnost vyzkoušet si práci v ruchovém studiu a na vlastní oči a především uši se přesvědčit, jak se ve filmu vytváří zvuk vrzajících dveří, práskání biče, bouřky aj.

Výstavu připravili pracovníci Dětského muzea v Brně v roce 2007 a od té doby ji zapůjčují ostatním institucím. Výstava vznikla ve spolupráci s Ateliery Bonton Zlín a Českou televizí Brno.

Kurátorka výstavy: MgA. Jitka SkočkováZaujala Vás tato výstava? Zkuste si prohlédnout i další výstavy, přednášky či akce, které svým charakterem či osobou souvisí s událostí "Jak se rodí večerníčky".

Starší události podobného charakteru

V archivu se žádná podobná událost nenachází.

Další výstavy, akce a přednášky od souvisejících osob

V archivu ani v seznamu aktuálních akcí se žádná událost v souvislosti s uvedenými osobami nenachází.