Navštivte zámek Vsetín


< >


30.květen 2019


Dorazte za námi do zámku Vsetín za poznáním i zábavou pro celou rodinu.

Vsetínský zámek není jen kulturní památkou bez obsahu, ale moderní instituce zprostředkující poznání napříč obory i zábavu pro celou rodinu. Přijďte se přesvědčit sami.

Původně renesanční zámek z počátku 17. století dostal dnešní klasicistní podobu v letech 1833-1834 za posledního šlechtického majitele Josefa z Wachtlerů. Kulturní památka patří díky své poloze nad centrem města k dominantám Vsetína, který odtud máte jako na dlani z krásné vyhlídky ve věži. Zámek spravuje organizace Muzeum regionu Valašsko. Během roku zde probíhají výstavy zaměřené na historii, výtvarné umění, etnografii, přírodovědu i další obory. Najdete zde také moderní stálou expozici „Živá paměť regionu“ umístěnou v devíti výstavních sálech, která popularizační formou (i pomocí moderních technologií) zprostředkovává návštěvníkům poznání historie, tradic a dalších specifik Valašska.

Největší lákadla:

Zámecká věž - K hlavním turistickým lákadlům vsetínského zámku patří jeho bezmála 60 metrů vysoká věž, která skýtá úchvatný rozhled na město i okolní kopečky. Otevřena je stejně jako celý zámek denně mimo pondělí od 9 do 17:00 hodin. Cestou na vyhlídku si můžete projít interaktivní expozici Příroda hrou ve věži, v níž si můžete krom jiného prohlédnout i vycpaného medvěda, který před lety řádil v oblasti Horního Vsacka a vysloužil si přezdívku Míša z Brodské.

Templářský sklípek – Zejména pokud dorazíte s dětmi, rozhodně byste při prohlídce vsetínského zámku neměli vynechat Templářský klípek. Dozvíte se spoustu zajímavostí o rytířích templářského řádu a dokonce si můžete vyzkoušet i jejich zbroj.