Úvod / Objekty

Objekty

Vsetín

Zámek Vsetín

Vsetínský zámek byl po 19 měsíců dlouhé rekonstrukci veřejnosti slavnostně otevřen dne 1. 11. 2015. Najdete zde nově vybudouvanou expozici Živá pamět regionu, inovavanou expozici ve věži Příroda hrou, modernizované výstavní prostory a nové zázemí pro návštěvníky a pronájmy.

Další podrobnosti

Hvězdárna Vsetín

Hvězdárna Vsetín byla otevřena v roce 1950 z iniciativy členů místní pobočky Československé astronomické společnosti. V roce 2005 se stala součástí Muzea regionu Valašsko ve Vsetíně.

Další podrobnosti

Valašské Meziříčí a okolí

Zámek Kinských

V muzeu v zámku Kinských najdete expozici skla a gobelínů, projdete se historií Valašského Meziříčí a čekejte i zajímavé historické, etnografické, výtvarné a přírodovědné krátkodobé výstavy.

Další podrobnosti

Kostel sv. Trojice

Koncert v Lapidáriu Trojice - Beseda 001, 2009

V bývalém kostelíku Nejsv. Trojice můžete shlédnout ukázky architektonických, náhrobních a oltářních plastik, místně spojených s Valašským Meziříčím a jeho nejbližším okolí. Exponáty pocházejí z poloviny 16. až z počátku 20. století.


Další podrobnosti

Zámek a park v Lešné

Lešná

Přírodně krajinářský park o rozloze 7, 16 ha se nachází v obci Lešná (asi 8 km od Valašského Meziříčí ve směru na Hranice na Moravě). Spolu se zámkem v jeho severní části jej spravuje od roku 1975 Muzeum regionu Valašsko. Odborníky je park hodnocen jako druhý nejcennější na území severní Moravy a Slezska.
Další podrobnosti